FUTSAL: Reprezentacija Bosne i Hercegovine savladala selekciju Sjeverne Makedonije rezultatom 2:1

Kvalifikacije za Evropsko prvenstvo 2022. godine futsal reprezentacija Bosne i Hercegovine otvorila je pobjedom.

U okviru 1. kola izabranici Ive Kreze pobijedili su selekciju Sjevernu Makedoniju sa 2:1. Naša reprezentacija povela je u 8. minuti odličnim pogotkom Josipa Boškovića, a u nastavku više posla imao je golman našeg tima Galić.

Na 2:0 u 17. minuti povisio je ponovo Bošković, a gosti su u 19. minuti propustili priliku da smanje rezultat. Sa bijele tačke promašio je Dandan, a za tri minuta igre u drugom dijelu Sjeverna Makedonija postigla je pogodak, a na 2:1 smanjio je Petrović.

Većim dijelom drugog poluvremena gosti su vršili pritisak na gol Galića, ali nisu uspjeli izjednačiti i rezultat je ostao nepromijenjen 2:1.

Bosanskohercegovačka futsal reprezentacija narednu utakmicu igra 3. februara, gdje gostuju u Novom Sadu kod selekcije Srbije. (M. P.)