Šahisti “Preporoda” zauzeli 7., a “Čelika” 2. mjesto na 27. ekipnom prvenstvu u Lukavcu

Partijama 9. kola danas je u Lukavcu završeno 27. ekipno prvenstvo ŠSFBIH –A1 liga.

Titulu prvaka i plasman u Premijer ligu osvojio je ŠK “Sarajevo” sa 16 poena i 36,5 meč bodova. Na prvenstvu su nastupila i dva zenička kluba “Preporod” i “Čelik”.

U devetom kolu “Preporod” je poražen od prvaka “Sarajeva” sa 1,5:4,5. Šahisti “Preporoda” takmičenje su završili na sedmom mjestu sa četiri poena/pobjede protiv Brčkog i Gračanice i sa 17 meč bodova.

U posljednjem kolu “Čelik” je izgubio od “Igmana” sa 2,5:3,5 i takmičenje završio na odličnoj drugoj poziciji sa šest pobjeda, a tu u i Cazin, Preporod, Brčko, Živinice, Gračanica i Srebrenik.

Šahisti “Čelika” sakupili su 12 poena i 33,5 meč bodova. (M. P.)