Košarkaši Čelika bolji od Borca u prvom pripremnom susretu

Košarkaši Čelika odigrali su večeras prvu prijateljsku utakmicu u sklopu posljednje faze priprema za naredno prvenstvo koje starta 3. oktobra.

Ekipa trenera Josipa Pandže u Areni je pobjedila premijerligaša, ekipu Borca iz Banja Luke sa 78:67. Prvu dionicu domaći su otvorili sa 19:14. Na poluvrijeme se otišlo rezultatom 34:28 za Čelik. U trećoj četvrtini gosti  su bili uspješniji i rezultat je bio 53:57. Posljednja četvrtina ponovo je u znaku domaćina i Čelik je slavio sa 78:67. U ovoj utakmici na probi su bili Bečirović i Bakić. Konačnu riječ o njihovom učinku dat će stručni štab na čelu sa Josipom Pandžom. Do početka lige Čelik će odigrati uzvratnu utakmicu sa Borcem u gostima. U planu su i utakmice sa ekipom Mladosti, te sa Kaknjom. U planu je i učešće na turniru u Sarajevu. (M.P.)