Iako bolji, Čelik poražen u posljednjoj pripremnoj utakmici u Turskoj

Ekipa Čelika je poražena minimalnim rezultatom od turskog Malatyaspora 1:0, gol je postigao Tozlu u 54. minuti susreta.

Prvo poluvrijeme utakmice je završeno bez golova, igrači Čelika su bili bolji na terenu, ali nisu iskoristili šanse Dilavera u 14., Okića u 39. i Dedića u 43. minuti susreta. Igrači Malatyaspora su uglavnom pokušavali ugroziti Pavlovića udarcima iz daljine.

Turci su drugo poluvrijeme odigrali bolje i postigli gol, iako je Čelik bio bolji. Trener crno – crvenih Hasan Özer dao je šansu skoro svim igračima, a od prve minute su zaigrali Pavlović, Vrhovac, Isić, Raguž, Perišić, Jamak, Žuna, Dedić, Okić, Huseinbašić i Dilaver, još su igrali Grahovac, Aganspahić, Blažević, Hajdarević, Resić, Zilić, Pecelj, Čubara, Baban i Mahmutović.
Ovo je ujedno i posljednja prijateljska utakmica na pripremama u Turskoj, u prvoj je Čelik poražen od makedonskog Shkupija sa 1:0, a u drugoj su deklasirali nigerijski Heartland rezultatom 5:0. (M.D.)