Košarkaši Čelika porazom otvorili finalnu seriju A1 lige

Ekipa Čelika doživjela je poraz u prvoj finalnoj utakmici doigravanja za prvaka A1 lige BiH. Večeras je u Donjem Vakufu izgubila od Proma sa 88:71.

Prvu dionicu ekipa trenera Armela Mujakovića odigrala je odlično. Igralo se poen za poen i završena je sa minimalnih 21:20 za domaćina.

Na otvaranju drugog dijela serija domaćina od 6:0 za 26:20. Slijedi dominacija Proma i u 18. minuti bilo je 52:32. Prvo poluvrijeme je završeno sa 54:35 za domaćina. U trećoj dionici Čelik je serijom 5:0 preko Kese pokušao popraviti rezultat, na 60:44. Kraj treće dionice donio plus 23 za Promo kod rezultata 77:54. U posljednjih deset minuta potpuna dominacija ekipe iz Vakufa. Mustafica je u 34. minuti riješio pitanje pobjednika kada je pogodio za 84:54. Čelik prve poene u posljednjoj četvrtini postiže tek nakon šest minuta igre. Gak pogađa trojku za 84:57. Nešto bolja igra zeničkog ligaša u posljednje tri minute susreta. Hodžić je u finišu ubacio dva poena za Čelik za konačnih 88:71.

Kod domaćina Mustafica 26 poena, Peljto 20, a Alkić 19 koševa.

Za Čelik Keso je uknjižio 18, Dragolj 16, a Podojak 10 poena.

Druga utakmica finalne serije za prvaka A1 lige na programu je devetog maja u Areni Zenica od 20,30 sati. (Mirsad Pripoljac)