Košarkaši Čelika teže od očekivanog do pobjede protiv Bošnjaka

Košarkaški Čelika dobro su se namučili protiv Bošnjaka iz Hadžića u okviru 16. kola A1 lige. Na kraju su slavili sa 72:64.

Čelik je dobro otvorio susret i prvih deset minuta rješio sa 28:11. U nastavku domaći košarkaši uspjeli su sačuvati solidnu prednost i na odmor su otišli sa plus deset, 45:35. U trećoj četvrtini ekipa trenera Armela Mujakovića „upada“ u krizu. Gosti preko raspoloženih Džafića i Mujića smanjuju na 61:53. Pet minuta prije kraja na semaforu je bilo 66:61.

U finišu u režiji Avdibegovića, Čelik stiže do važne pobjede sa kojom ostaje u vrhu tabele sa konačnih 72:64. Mogao je rezultat biti uvjerljiviji da domaći košarkaši nisu posustali u posljednjih deset minuta igre. U redovima ekipe Bošnjaka, Klještan i Džafić ubacili su po 16 poena. Kod domaćih Avdibegović je upisao 20, Podojak 13, a Dragolj 11 koševa. Za Čelik je bila ovo deseta pobjeda uz šest poraza. U narednom,17.kolu A1 lige, Čelik gostuje u Bugojnu kod Iskre. (M.P.)