Vrijedna pobjeda košarkaša Čelika na gostovanju u Brčkom

Košarkaški Čelika upisali su večeras gostujuću pobjedu. U okviru 12. kola A1 lige bili su bolji od Brčko Distrikta sa 80:74.

Domaći odlično otvaraju utakmicu serijom od 8:0. Prva dionica završena je sa 23:20 za Brčko. U drugoj četvrtini, iako je domaćin imao prednost u finišu, Čelik je uspio izjednačiti i na odmor se otišlo sa neriješenih 42:42.

Treći period protekao je u znaku domaćina, koji je imao solidnu prednost. Čelik ponovo u finišu trećeg dijela uspješan i stiže na minus 5 poena, kod rezultata 61:56.

Posljednju četvrtinu Čelik je otvorio serijom 8:0. Zenički ligaš poveo je kod 61:64. U posljednjih minut i pol Čelik ima plus 6, bilo je 70:76. Varupa pogađa trojku za 72:79,  a za konačnih 74:80 sa slobodnih bacanja pogodio je Dragolj.

Kod Brčkog, Polutak je ubacio 30, a Islamović 12 poena. Kod Čelika, kapiten Avdibegović utakmicu je završio sa16 koševa,  a Varupa sa 17. Dobar je bio i Keso sa 12 koševa.

Čelik je sada na omjeru 7 pobjeda i 5 poraza, sa 19 bodova i na diobi je trećeg mjesta sa ekipom Igman BU.

U narednom, 13. Kolu, Čelik gostuje u Travniku.(M.P.)