Calp u neizvjesnoj utakmici poražen od Buba Mare

Odličnu malonogometnu utakmicu odigrali su zenički Calp i malonogomtni klub Buba Mara iz Cazina.

Gosti su na kraju utakmice zasluženo slavili sa 2:4. Prvih deset minuta proteklo je u tvrdoj igri bez pogodaka. Domaći su prvi put ozbiljnije zaprijetili u 11 minuti preko Pjanića.

Gosti poveli u 16. minuti golom Prošića za 0:1. Bio je ovo rezultat prvog dijela i ujedno njegov prvi od ukupno tri gola na utakmici.

U nastavku susreta za samo dva minuta igre Prošić se dva puta upisao u listu strijelaca. Bilo je to u 23. i 25. minuti utakmice.

Nakon 0:3 za goste ekipa trenera Mersida Burekovića napravila je veći pritisak na odbranu ekipe iz Cazina.

Prvo je Šišić u 29. minuti smanjio na 1:3. Šest minuta kasnije Calp je golom Čolića stigao na 2:3.

Posljednjih pet minuta utakmice  ekipe su se smjenjivale u napadima.

Tačku na odličnu nogometnu predstavu stavio je golman gostiju Karalić, kada je u 40. minuti postavio konačnih 2:4 za Buba Maru.

Ekipa Calpa u srijedu, 7. novembra na Ilidži, protiv ekipe DiaBiH, igra zaostalu utakmicu prvog kola Prve futsal lige Federacije BiH.(M.P.)