Gol Okića dovoljan za petu prvenstvenu pobjedu Čelika

Petu prvenstvu pobjedu nogometaši Čelika upisali su danas na Bilinom Polju. U okviru 16. kola sa 1:0 pobjedili su ekipu Radnika iz Bijeljine.

Gosti su bili bolji tim u prvom dijelu susreta. Zaprijetili su prvi put u 10. minuti. Nakon greške odbrane domaćih, Hadžić je imao slobodan prolaz prema golu. Na pravom mjestu je Ružić koji brani udarac. Prvu ozbiljniju priliku crveno crni su napravili u 21. minuti. Okić je sa nekih 18 metara šutirao odlično i pogodio za 1:0.

Jurina je u 33. minuti bio u dobroj prilici da povisi rezultat. Na odmor se otišlo sa 1:0 za Čelik. U nastavku ekipa trenera Adnana Orneka bila je bolji tim na terenu. Stativa je nakon šuta Jurine spasila mrežu gostiju u 51. minuti. Najbolji igrač utakmice, Okić, imao je šansu u 69. minuti ali je šutirao preko gola.

Današnjom pobjedom Čelik se izjednačio sa Radnikom na tabeli BHT Premijer lige. Sada su na diobi šestog i sedmog mjesta sa 21 poenom.

U narednom 17.kolu, 10. novembra, Čelik gostuje kod Zvijezde 09. (M.Pripoljac)