U sjajnoj atmosferi Čelik pobjedio Zrinjski

Golom Nermina Jamaka iz 72. minute nogometaši Čelika slavili su pobjedu 1:0 nad aktulenim prvakom države ekipom Zrinjskog iz Mostara. Utakmica je odigrana u okviru četvrtog kola Premijer nogometne lige BiH.

Domaći nogometaši hrabro su ušli u utakmicu bez prevelikog respekta prema gostima i u četvrtoj minuti imali dobru priliku preko Bevaba koji je iz dobre situacije slabo šutirao. Najbolju priliku imali su crveno-crni u 36. minuti. Livaja je sjajno uposlio Okića koji je zaobišao gostujućeg golumama Soldu, šutirao, ali je Jakovljević sa gol linije izbacio loptu. Gosti iz Mostrara tokom cijele utakmice prijetili su golu Ružića iz prekida, ali nisu uspjeli postići gol. Hrabra igra domaćeg tima nagrađena je, u već pomenutoj 72. minuti kada je pogodio Jamak.

Ovom pobjedom Čelik se probio u sredinu premijerligaške tabele. (M. Pripoljac)