Remi Čelika i Borca na Bilinom polju

Nogometaši Čelika odigrali su neriješeno 1:1 sa ekipom Borca u okviru 6. kola Lige za opstanak. Sa današnjim neriješenim rezultatom dodatno su ugrozili šanse za opstanak u društvu najboljih.

Prvo poluvrijeme proteklo je bez golova u kojem je Čelik upisao nekoliko izglednih prilika. Nažalost, Kadrić u 8. minuti, Nikolić u 16. i Okoli u 29. minuti susreta nisu uspjeli pogoditi mrežu gostiju.

Gosti su poveli golom Kunića u 54. minuti za 0:1. Izjednačio je Nikolić u 63 minuti susreta.

Čelik je od 64. minute igrao sa igračem manje, nakon što je Salčinović zaradio crveni karton.

Do kraja susreta, priliku da povise rezultat kod Borca propustio je Kunić u 87. minuti, a kod Čelika Nikolić, u 90. minuti.

Čelik je ostao na petom mjestu Lige za opstanak sa 25 bodova. U narednom kolu, zenički premijer-ligaš gostuje u Gabeli. (M.P.)