Karate klub Perfekt iz Zenice upisao je još jedan nastup na međunarodnom turniru. Proteklog vikenda učestvovao je na VI Bushido Openu u Banja Luci.

Navedeni turnir je okupio 1.170 takmičara iz 93 kluba iz 9 zemalja. Perfekt je učestvovao sa 23 takmičara i osvojio 28 medalja.

Najuspješniji takmičar Ahmed Žilić, koji je osvojio prvo mjesto u borbama u apsolutnoj kategoriji 2011. godište i treće mjesto i bronzanu medalju u katama.

Pored njega, izuzetno dobre nastupe su imali i Nejra Mujić, drugo mjesto i srebrena medalja u borbama i treće mjesto i bronza u katama, Ejub  Efendic – drugo mjesto i srebrena medalja u borbama i treće mjesto i bronza u katama, Ena Tabak je osvojila treće mjesto i bronzu u katama i zlatnu medalju za najmlađeg učesnika na turniru. (M.P.)