BH ragbijaši u Zenici slavili protiv reprezentacije Andore

Bosanskohercegovačka seniorska ragbi reprezentacija danas je na stadionu Kamberovića polje u okviru Evropskog prvenstva 2017./18. Konferencija Jug-1 rezultatom 20:17 porazila selekciju Andore.

Izabranici selektora Ermina Mušinovića i Kenana Uzunovića prije današnje utakmice obavili su mini pripreme u Njemačkoj gdje su odigrali dvije prijateljske utakmice.

Bh. Zmajevi slavili su protiv Andore rezultatom 20:17.

Poluvrijeme su izgubili sa 10:0, ali su u drugom dijelu i u posljednjim minutama meča došli su do pobjede.

Najbolji strijelac meča bio je Sead Kadrić sa ubačenih 10 poena. Po 5 su ubacili Suljić i Subašić.

Bila je ovo prva pobjeda u okviru kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Nakon dva poraza od Malte i Izraela, ragbi reprezentacija Bosne i Hercegovine će u okviru kvalifikacija odigrati još jednu utakmicu protiv Hrvatske, koja je na programu 28. aprila. (M.P.)