Karatisti Čelika osvojili 12 medalja u Travniku

Karate klub Čelik iz Zenice nastupio je tokom vikenda na 1. Međunarodnom karate turniru  Travnik Open 2018., održanog u organizaciji Karate kluba Vezir.

Na turniru je učestvovalo 630 takmičara iz 52 kluba i 4 države, Crne Gore, Hrvatske, Slovenije i Bosne i Hercegovine.

Karatisti Čelika su bili veoma uspješni osvojivši 12 medalja.

Lana Zakić se okitila zlatom u borbama 11 godina-36kg i bronzanom medaljom u katama 11 godina.

Sanin Orlić održava svoj kontinuitet i pokazuje dobru formu, osvojio je zlatnu medalju kate seniori.

Džejna Džaferbegović je sve zadivila svojom borbenošću u veoma teškim borbama i osvojila je brončanu medalju, izgubila je u polufinalu od predstavnice Hrvatske.

Erol Bečić osvojio srebro kate dječaci 7 godina.

Bronzane medalje su osvojili:

Adna Žilić, Faris Muračević, Iman Mehmedović, Leona Halapa, Semira Imamović, Tarik Alispahić i Adna Ahmić.

KK Čelik Zenica će nastupiti na Srebrenik Openu, 17. marta i na Državnom prvenstvu koje će se održati 31. marta. (M.P.)