Košarkaši Čelika upisali sedmu prvenstvenu pobjedu: Čelik-Iskra 89:64

Košarkaški Čelika upisali su večeras sedmu prvenstvenu pobjedu u A1 ligi. U Areni Husejn Smajlović slavili su protiv Iskre sa 89:64. Uz siromašan roster dodatni problem za trenera Armela Mujakovića bila je povreda Kese pred sami susret.

Prvi period Čelik je riješio u svoju korist rezultatom 19:15. Na poluvrijeme se otišlo sa rezultatom 41:27 za domaće. U drugom dijelu igre za samo 4 minuta na semaforu je bilo 51:31, što je nagovijestilo pobjednika. Treća dionica okončana je sa 69:45.

U posljednjoj četvrtini domaći košarkaši nastavili su sa odličnom igrom. Trener Armel Mujaković dao je šansu svim ostalim igračima s klupe. Susret je okončan 89:64.

Kod Čelika najefikasniji je bio kapiten Avdibegović s 31 poenom, Gak je upisao 22, Mešinović 10 poena i 14 skokova.

U redovima ekipe Iskre, bolji od ostalih bili su Pandžo s 21 poenom, Brečić je dodao 14  poena.

U narednom kolu, Čelik će biti slobodan zbog odustajanja ekipe Lukavca. (M.P.)