Dva takmičara Akademije Jale na turniru u Njemačkoj

3. i 4. februara u Njemačkoj, u Sindelfingenu, održan je 1. Prezident kup u taekwondou za djecu do 14 godina, koji je bio i kvalifikacioni turnir za Evropsko prvenstvo.

Na ovom prestižnom takmičenju nastupila su i dva takmičara Taekwondo akademije Jale, kadeti, Eldar Gulamić i Rijad Čančar. Čančar je izgubio u prvom kolu od predstavnika iz Grčke, dok je Gulamić pobijedio takmičara iz Njemačke i izborio finale sa predstavnikom Austrije u kojem je nakon teške borbe izgubio, te zauzeo 2 mjesto i osvojio srebrenu medalju.

U zeničkom klubu ističu da su ponosni na svoje takmičare koji su predstavili ne samo Akademiju Jale već i grad Zenicu i Bosnu i Hercegovinu. Slijedeći turnir na kojem će nastupiti takmičari Akademije je G1 turnir u Sloveniji krajem februara mjeseca. (S.H.)