Alen Bičakčić prvoplasirani u poretku Državnog prvenstva BiH u alpskim disciplinama

Proteklog vikenda, u okviru Državnog prvenstva BiH, održano je Otvoreno prvenstvo Općine Pale u SKI centru Ravna planina.

Veleslalom je vožen u konkurenciji dječaka i djevojčica od U-8 do U-16. Veleslalom je okupio u okviru prve trke Državnog prvenstva BiH 17 klubova i 120 takmičara. Članovi Ski kluba ZENICA 2010 su ostvarili zapažene rezultate u kategoriji U-16.

Farah Pripoljac je zauzela 5. mjesto, a u istoj konkurenciji kod dječaka Omar Malkić je zauzeo 6. mjesto. Odlično 2. mjesto i srebrenu medalju osvojio je Alen Bičakčić.

Nedjeljnom slalomu na istoj stazi prisustvovao je isti broj klubova uz učešće 70 takmičara u konkurenciji U-12 do U-16.

Zbog nedovoljnog broja treninga u pripremnom periodu, naš klub je predstavljao samo Alen Bičakčić, koji je i ovaj put bio na pobjedničkom postolju i osvojio treće mjesto i bronzanu medalju.

Poslije dvije održane trke i dva podijuma, Alen Bičakčić je trenutno i prvoplasirani u poretku Državnog prvenstva BiH u alpskim disciplinama. (M.P.)