Kup BiH: Rukometaši Čelika poraženi od Maglaja pred domaćom publikom

Rukometaši Čelika ugostili su večeras u okviru prvog pretkola Kupa BiH, premijerligaša ekipu Maglaja.

Iako su gosti u Zenicu doputovali kao blagi favorit, Čelik je prvih trideset minuta dao do znanja gostima da se neće olako predati. Prvo poluvrijeme donijelo je kvalitetnu igru oba tima. Gosti u više navrata imali prednost od dva i tri gola. Domaći su izjednačili. U finišu prvog dijela, odlični Gusić u posljednjoj minutu smanjio je na 15:16. U posljednjem napadu, Maglaj preko Ridžala stiže na plus dva gola. Na poluvrijeme se otišlo sa 15:17 za goste.

Gosti bolje otvaraju drugo poluvrijeme. Za pet minuta igre, stigli su golom Čičkušića na plus četiri gola. Bilo je 17:21. Isti igrač je u 41. minuti pogodio za plus pet za goste kod 21:16.

U naredna četiri minuta Čelik iz minus četiri, stiže na minus dva golom Bigradlije za 27:29.

Golom Bašića u posljednjih deset minuta susreta, ušlo se sa rezultatom 28:32.

Brze kontre preko Bašića zadale su mnogo problema odbrani Čelika. U posljednjih pet minuta sureta, Maglaj ima plus pet golova viška 31:36.

Susret je završen sa 32:39. Kod gostiju Bašić je postigao 8, a Omahić 7 golova. Kod Čelika Biogradlija i Aldin Begagić, upisali su po 6 golova. (Mirsad Pripoljac)