Dobri rezultati zeničkih biciklista na “Panonica MTB Kup”-u

Proteklog vikenda biciklisti BK “Rotacija-SPIN” iz Zenice, učeštvovali su na utrci PANONICA MTB CUP 2019., koja se održava u spomen na rano preminulog biciklistu Avdu Šeraka.

Trka je bila međunarodnog karaktera. Učestvovali su najjači MTB vozači iz susjednih zemalja Hrvatske i Srbije, te vozači iz BiH u svim kategorijama, a trka je bodovana i za XC Premijer ligu Bosne i Hercegovine.

Najbolji vozač kluba Vedad Karić zauzeo je petu poziciju u kategoriji seniori/elite, ali je bio najbrži od vozača iz BiH, pa je upisao novih 100 bodova na svoj premijerligaški konto.

Eldin Šarić je u kategoriji Masters “A” osvojio zlatnu medalju, te ovim rezultatom također dodao nove bodove u XC Premijer ligi, a junior Irijan Durmo je završio utrku na solidnom 7 mjestu.(Mirsad Pripoljac)