Košarkaši Čelika slavili u majstorici i izborili plasman u finale doigravanja

Košarakaši Čelika ponovili s uspjeh od  prošle godine. Uspjeli su se plasirati u finale play offa za prvaka A1 lige.

Večeras su u majstorici na Ilidži pobjedili Igman BU sa 64:70. Za razliku od druge utakmice koja je odigrana u Zenici prije sedam dana, i u kojoj je Igman dobro namučio zeničkog ligaša, večeras je sve bilo u znaku ekipe trenera Armela Mujakovića. Domaćin je samo na otvaranju imao seriju od 5:0. Keso pogađa za prednost Čelika kod 9:11, a prva dionica završena je sa 17:20 za goste. I u drugoj četvrtini zenički košarkaši zadržali su prednost. Na odmoru je bilo34:38. Treća dionica bila je uglavnom u znaku broja deset. Poenima Avdibegovića, Gaka i Dragolja, crno-crveno su bili na plus deset poena, 35:45, 39:49 i 41:51. Rezultat treće četvrtine bio je 44:51. U posljednjih deset minuta Igman je uspio smanjiti samo na minus dva poena, kada je Mustafić pogodio za 62:64. U finišu Porča dva puta iz slobodnih bacanja pogađa i na 9 sekundi prije kraja bilo je 64:68 za Čelik. Prolaz u finale ovjerio je kapiten Avdibegović, takođe iz slobodnih bacanja za konačnih 64:70.

Kod Igmana Mustafić je ubacio 11, Džafić 12, a Tarčin 19 poena.

Čelik su do pobjede vodili Dragolj sa 13, Podojak sa 14 i Avdibegović sa 17 poena.

Drugi finalista biće poznat nakon utakmice Promo-Turbina.(M.P.)