Košarkaši Čelika izgubili još jedan derbi, u Areni slavio Igman

Košarkaši Čelika izgubili su još jedan derbi na domaćem parketu. Nakon poraza od Proma iz Donjeg Vakufa, sinoć su u okviru 20. kola poraženi od Igman BU sa 81:87.

Samo u prvih deset minuta susreta Čelik može dobiti prolaznu ocjenu. Gosti su imali prednost od tri i više koševa. Nakon poena Avdibegovića za 18:18, u finišu prvog dijela gosti poravnavaju na 25:25, što je bio rezultat prve četvrtine.

Nastavak je počeo trojkom Džafića za 25:28. Nakon toga potpuna dominacija Igmana za rezultat prvog poluvremena od 36:49 za goste. U trećem periodu  Zulčić, Bektić i Džafić punili su koš Čelika. Stigli su na plus 16, poenima  Bektića. Tek završnica treće dionice zahvaljujući Avdibegoviću donosi malo olakšanje domaćima za samo 8 poena razlike, bilo je 60:68. U posljednjih deset minuta trojke Bektića i Džafića dižu razliku na plus 13 za goste, 63:76. U finišu susreta dvije trojke Avdibegovića i Podojka bile su premalo za preokret. Utakmica je završena 81:87 za Igman.

Kod gostiju Betkić je upisao 16, a Džafić 18 koševa. U Čeliku Bambur je postigao 15, a Podojka 16 koševa. Ponovo je najbolji bio Avdibegović sa 27 poena.

Nakon 20. kola Čelik je na omjeru 12 pobjeda i 8 poraza, i sa 32 poena, na četvrtom mjestu. U narednom 21. kolu Čelik gostuje u Konjicu. (Mirasad Pripoljac)