U fantastičnoj atmosferi na Bilinom polju BiH savladala Austriju

Selektor Robert Prosinečki u odnosu na meč protiv Sjeverne Irske  u susretu sa Austrijom  napravio je jednu promjenu u timu . Darko Todorović je nakon suspenzije dobio mjesto  na desnom beku.

“Zmajevi” su večeras utakmicu počeli u sastavu: Šehić, Zukanović, Šunjić, Todorović, Ćivić, Bešić, Pjanić, Sarić, Duljević, Višća, Džeko.

Na klupi su ostali Kjosevski, Pirić, Cimirot, Prcić, Nastić, Bajić, Kodro, Krunić, Zakarić i Milošević.

Prvih 45 minuta u odličnoj atmosferi na Bilinom polju pred oko 10.000 gledalaca proteklo je bez golova. U finišu prvog dijela Džeko je nakon ubacivanja Duljevića propustio veliku šansu.

Drugo poluvrijeme oba tima počela su bez izmjena u sastavima.

U nastavku od 55 minute pritisak našeg tima. Duljević šutira, Alaba blokira u posljednji čas, a lopta odlazi u korner. Kapiten Edin Džeko doveo je  našu reprezentaciju u vođstvo od 1:0  u 78 minuti nakon dodavanja Sarića.

U sudijskoj nadoknadi Krunić je propustio šansu da postigne drugi gol.

Bila je ovo  druga pobjeda naše reprezentacije u Ligi nacija. Narednu utakmicu 3.kola Lige nacija “zmajevi” igraju 15.oktobra  na domaćem terenu protiv Sjeverne Irske.(M.P.)