Pobjeda OKK Čelik u odličnoj košarkaškoj predstavi

Regularni dio takmičenja u A1 ligi košarkaški Čelika okonačali su pobjedom. Pred domaćom publikom slavili su protiv Konjica sa 69:59.

Bila je ovo odlična košarkaška predstava, u kojoj su gosti dobro namučili ekipu trenera Armela Mujakovića.

Prvu dionicu riješili su u svoju korist sa 13:14. Na poluvremenu gosti su imali plus 5 poena, bilo je 28:33.

I na kraju treće dionice gosti su imali aktivan rezultat 46:52. Preokret je uslijedio u 33. minuti serijom 9:0 za Čelik. Pogodio je prvo Keso, nakon njega trojka Gaka donijela je prvu prednost domaćinu za 56:54. Dodao je Keso još jednu trojku za 59:54. Konačan rasplet uslijedio je 2 minuta prije kraja, kada je još jednom tricom Avdibegović pogodio za 64:54. Konačan rezultat postavio je Muhamed Gak za 69:56.

Kod Čelika kapiten, Armin Avdibegović, ubacio je 19 poena, Muhamed Gak 16, dok je Ernes Mešinović ubacio 12 poena uz 14 skokova. U redovima Konjica, Kerim Dragolj je postigao 16, dok su Ermin Herić i Feđa Vuleta ubacili 15 poena.

Čelik je regularni dio A1 lige završio na trećoj poziciji, sa omjerom od 13 pobjeda i sedam poraza. Doigravanje za prvaka A1 lige starta za sedam dana. U prvoj utakmici Čelik gostuje u Goraždu kod Radničkog. (M. Pripoljac)