Zapažen rezultat karatista Čelika u Tuzli

Tokom vikenda u Tuzli je održan 3. Međunarodni karate turnir Valentinovo Open 2018. U dvorani Mejdan se okupilo preko 900 takmičara iz 5 zemalja, 82 kluba iz Hrvatske, Slovenije, Srbije, Crne Gore i Bosne i Hercegovine.

Na turniru su učestvovali i karatisti zeničkog Čelika.

Lana Zakić je osvojila zlato u borbama 11 godina-36 kg. U finalnom meču je pobijedila predstavnicu Crne Gore sa rezultatom 3-0. U katama, u kategoriji 11 godina, osvojila je bronzanu medalju.

Sanin Orlić je osvojio zlatnu medalju pobijedivši sve svoje protivnike maksimalnim rezultatom 5-0 kate juniori.

Džejna Džaferbegović je stigla do finala gdje poražena rezultatom 3-2, te tako osvojila srebro u borbama seniorke-55 kg.

Adna Žilić je kategorije kate djevojčice 10 godina osvojila bronzanu medalju. Naredno takmičenje na kojem će učestvovati Karate klub Čelik je Prvenstvo karate saveza Federacije BiH, koje će biti održano 17. februara u Sarajevu. (M.P.)