Zapaženi rezultati zeničkih skijaša na takmičenjima na Bjelašnici

Skijaška sezona u BIH u punom je zamahu. Na Bjelašnici je od 24. do 27. februara održana Međunarodna trka Fis Cup Children For Peace 2022 i Državno prvenstvo BORN2SKI.

Uspješan nastup imali su članovi SK Zenica 2010. Dajra Duraković potvrdila je svoju odličnu formu prvim mjestom u kategoriji veleslalom i super G. U slalomu U14 Dajra je bila treća. Njena klupska kolegica Taira Šahbazović bila je četvrta u disciplini veleslalom, dok je super G trku završila na šestom mjestu. Orhan i Tarik Pašalić su veleslalom trku završili na sedmom i osmom mjestu, a slalom na šestom i osmom mjestu. Dalija Duraković i Sara Berberović u kategoriji U10 zauzele su 18 i 19 poziciju. Naredno takmičenje iz kalendara Ski saveza BIH održaće se 5. i 6. marta na Ravnoj planini. U organizaciji Ski kluba Pale voziće se .„Majnex cup“.(M.P.)