Mađarska očitala lekciju selekciji BiH na Bilinom polju

Nogometna selekcija Bosne i Hercegovine poražena je večeras na Bilinom polju od Mađarske 0:2 u okviru “A” Lige nacija.

Selekcija Bosne i Hercegovine dobro je otvorila susret i preko Gazibegovića zaprijetila već u 2. minuti, ali se rezultat nije promijenio. Uzvratili su Mađari u 10. minuti preko Varge čiji šut odlazi pravo u ruke Vasilja. Tri minute kasnije neprecizan je i Bolla. Iz dobre pozicije Tahirović šutira u 18. minuti, ali opet bez promjene rezultata. Zaprijetili su Mađari u 19. i 22. minuti preko Sallaia koji nije uspio savladati Vasilja. Onda u 38. minuti hladan tuš za više od 8.300 gledalaca na Bilinom polju. Dubinsku loptu na lijevoj strani prihvata kapiten Szoboszlai i solo prodorom matira Vasilja za 0:1. Do kraja prvog poluvremena imali smo priliku izjednačiti, ali je u 45. minuti Džeko nakon solo akcije šutirao malo iznad prečke gola Mađara, te smo na odmor otišli sa golom zaostatka.

Početak drugog poluvremena bio je noćna mora za naš tim. Omerović pravi penal u 49. minuti, a Szoboszlai sa 11 metara pogađa za 0:2. Džeko je šutirao u 65. minuti, ali Toth na golu Mađarske nije ima previše problema da zaustavi ovaj šut. Zaprijetio je Džeko i u 70. minuti, ali Toth još jednom izlazi kao pobjednik.

Do kraja utakmice blijeda igra našeg tima, te je poraz bio neizbježan. (N. G.)