Odličan nastup TKD AKADEMIJE JALE na bodovnom turniru G1 Croatia Open 2023

Protekli vikend Taekwondo Akademija Jale je nastupila na svjetskom i olimpijskom taekwondo bodovnom turniru Croatia Open G1 2023 gdje je nastupilo preko 750 takmičara iz cijelog svijeta.

Nastupili su sa 2 takmičara i osvojili dvije medalje.
Osvojili su prvu zlatnu medalju sa G turnira za klub i grad Zenicu i zenički taekwondo.
Senad Husetović je u kategoriji kadeta osvojio zlatnu medalju pobijedivši Slovaka u finalu.
Odlična juniorka Adina Kobilica je osvojila bronzanu medalju.
Ovo je samo još jedan pokazatelj rada kluba i usmjerenosti ka vrhunskom rezultatu.
Pored Adine koja je nastupila na Evropskom juniorskom prvenstvu, ove godine će i Senad Husetović nastupiti na Evropskom kadetskom prvenstvu u Beogradu.
Također su ove godine osvojili 4 medalje sa G turnira koji su bodovni turniri i konkurencija je itekako jaka.
Nastavljamo dalje ka našim ciljevima, već naredni vikend naša Adina Kobilica nastupa u Podgorici na Montenegro Open G1, a naš Senad Husetović će nastupiti u subotu 21.10.2023 na Evropskom kadetskom prvenstvu u sklopu reprezentacije BiH, poručili su iz akademije Jale.