Čelik slavio protiv Goražda

Nogometaši Čelika upisali su danas drugu prvenstvenu pobjedu.

U okviru 4. kola 1.lige FBiH  na stadionu Bilino polje u Zenici pobjedili su sa2:0 ekipu Goražda. Bio je ovo ujedno prvi poraz za Goražde.

Prvu priliku domaći su imali već  u 6. minuti kada šuta Mašić a gostujući golman  brani.Dva minuta kasnije u ponovljenom korneru  na ubacivanje Žune  Vardo  glavom šalje loptu u mrežu gostiju za prednost domaćih za 1:0. U 30. minuti Karalić je ubacio s desne strane, Mašić šutira ali je na golu sigurni Čalaković, koji  brani udarac . Na poluvrijeme se otišlo pri vodstvu domaćina rezultatom 1:0.

U 59. minuti domaći dolaze do drugog gol.Akciju je započeo Sivac .Nakon auta  Šarić, je uposlioMašića  koji sa pet metara pogađa za 2:0.  Do kraja utakmice,  su domaći imali nekoliko šansi preko Hrelje i Međuseljca ali nije bilo promjene rezultata.

Čelik: Durmo, Horić, Vardo, Bajramović, Sivac, Međuseljac, Žuna, Šarić, Durmiš, Karalić i Mašić. Trener: Armin Duvnjak.

Nakon četiri kola Čelik ima 8 bodova,sa učinkom od 2 pobjede i 2 remija.

U narednom kolu Čelik će na gostovanje u Gornji Rahić.