Odlična predstava košarkašica Jumpera za vodstvo u finalnoj seriji

_upscale

Košarkašice zeničkog Jumpera uspješno su savladale prvu prepreku na putu ka plasmanu u Premijer ligu za žene.

U prvoj finalnoj utakmici A1 lige na domaćem parketu slavile su protiv ekipe “StarTZ” iz Tuzle rezultatom 77:54. Prvu četvrtinu ekipa trenera Eldara Durmića riješila je u svoju korist sa 23:13. U drugoj četvrtini domaće košarkašice su zadržale vodstvo. Na poluvrijeme se otišlo
rezultatom 42:32 za Jumper. U trećoj četvrtini praktično je riješeno pitanje pobjednika, na semaforu je bilo 56:36 za Zeničanke. U posljednjih 10. minuta utakmice, domaće košarkašice su zadržale prednost i na kraju zasluženo slavile pobjedu rezultatom 77:54.

U ekipi Jumpera Amina Smaka postigla je 20 poena, dok je Amna Kahrić dodala 17 koševa. U domaćoj ekipi odlične su bile i Emira Šehić sa 12 i Ines Podojak sa 11 poena.

Košarkašice Jumepra su nakon ove pobjede povele u seriji rezultatom 1:0, a naredni meč se igra u Tuzli 20. aprila. U slučaju treće utakmice Jumper ima prednost domaćeg terena. (M. Pripoljac)