Karatisti Perfekta takmičarsku sezonu počeli nastupom na turniru u Tuzli

Učešćem na međunarodnom karate turniru “8. BIH Valentinovo open” u Tuzli, ekipa karate kluba Perfekt iz Zenice otvorila je ovogodišnju takmičarsku sezonu.

Turnir je okupio ekipe  iz 8 država  i 89 klubova sa 853 prijave i 663 učesnika. Na ovom turniru članovi Perfekta osvojili su 5 medalja. Ejna Bešo osvojila je   zlatnu medalju u kategoriji oranž pojas 8 godina,  srebrena medalja u kategoriji 9 godina oranž pojas, te je zauzela visoko drugo mjesto u ukupnom plasmanu takmičara i takmičarki u neslužbenim kategorijama. Merjem Bošnjak – zlatna medalja u kategoriji 10 godina borbe  40+ kg, Amina Isaković – dvije srebrene medalje u katama 9 godina i u borbama 8/9 godina do 36 kg.Ekipu kluba je predvodio glavni trener kluba Nermin Bošnjak.Narednog vikenda 18.februara Perfekt će učestvovati na turniru Peti Baščaršija kup u Sarajevu. (M.P.)