Jesenji dio takmičenja oba zenička rukometna ligaša završili pobjedama

Jesenji dio takmičenja u Prvoj rukometnoj ligi Federacije BIH oba zenička ligaša završila su pobjedama.

U okviru 11. kola Čelik junior je na domaćem parketu slavio protiv Sane 7 sa 41:18. Poluvrijeme je bilo 20:12 za Juniore. Ubjedljivom desetom uzastopnom pobjedom rukometaši Čelik juniora završili su prvi dio takmičenja i osvojili titulu jesenjeg šampiona. U pobjedničkoj ekipi najbolji je bio mladi Anes Suljić sa 11 golova, dok je Edin Bajramović dodao pet. U redovima gostiju najefikasniji je bio Rifet Musić sa pet golova.

Stariji zenički prvoligaš Čelik vratio se neporažen sa gostovanja iz Banovića. Pobjedio je ekipu Rudara sa 30:36. Poluvrijeme je bilo 14:16 za Čelik. Čelik je u igri dominirao, vodio čitavo vrijeme utakmice, nekad i sa deset golova razike. U napadu Čelik su do pobjede vodili Bakir Pirić sa 10 postignutih golova, iskusni Mario Filipović je dodao 8, a mladi Faris Rujanac 6 golova. Kod ekipe Rudara Jasmin Nurkanović je postigao 7 golova. Rukometaši Čelika jesen su završili  na omjeru od osam pobjeda, jedan poraz i ima jednu zaostalu utakmicu sa Novom Bilom. (M.P.)