Zapaženi rezultati zeničkih taekwondo takmičara

Na otvorenom Kupu Federacije Bosne i Hercegovine u taekwandou je nastupilo oko 230 takmičara iz 5 država: Bosne i Hercegovine, Hrvatske, Slovenije, Srbije i Crne Gore.

Na ovom turniru iz TkD kluba Zenica  nastupilo je 6 takmičara i svi su osvojili medalje. Srebrne medalje osvojili: Vedad Šehić, Asija Spahić i Merjem Džambo. Bronzane medalje izborili su Arduana Spahić, Uma Salkić i Emir Dizdarević. Ovo je ujedno bila uvertira pred nastup na Balkanskom prvenstvu koje će biti održano u Albaniji početkom decembra mjeseca. Tokom vikenda članica Taekwando akademije Jale, Adina Kobilica, nastupila je na bodovnom G2/E2 turnir Bosnia and Herzegovina Open. Adina Kobilica je izgubila u borbi za medalju od predstavnice Hrvatske. Adina je pružila dobru borbu iako nije uspjela pobijediti i ući u polufinale. (M.P.)