Nogometaši Čelika pobjedom u derbiju preuzeli lidersku poziciju na tabeli

Derbi jesenjeg dijela šampionata Prve lige Federacije grupa Centar odigran na Bilinom polju između nogometaša Čelika i Koline po svemu viđenom zasluženo je pripao domaćinima.

Slavio je Čelik rezultatom 4:2. Prvo poluvrijeme završilo je vodstvom domaćina rezultatom 1:0. Jedini gol u prvih 45. minuta postigao je Šijerkić u 4. minuti.

U 64. minuti Pljevljak je izjednačio na 1:1, a onda od 75. do 80. minute preko Šijerkića i Međuseljca koji je pogodio dva puta Čelik dolazi do prednosti od 4:1. Polovina je u 88. minuti postigao gol za 4:2 što je bio i konačan rezultat ovog meča.

Prije ovog susreta Kolina je bila prva na tabeli sa bodom prednosti u odnosu na drugoplasirani Čelik. Ovom pobjedom crveno-crni su preuzeli vrh tabele i sada imaju dva boda više u odnosu na današnjeg protivnika.(N.G.)