Velika pobjeda Čelika za osminu finala Kupa BiH

Stari rivali Čelik i Sarajevo nakon tri godine odigrali su prvi međusobni susret. Na Bilinom polju pred oko 8.000 gledalaca u veličanstvenoj atmosferi odmjerili su snage u 1/16 finala Kupa BiH.

Bila je ovo odlična nogometna predstava. Čelik je otvorio susret stativom Međuseljca. Sarajevo je povelo u 35. minuti golom atakovića za 0:1. U finišu prvog dijela domaći su propustili priliku za izjednačenje preko Karića.

U nastavku Čelik je krenuo ofanzivno. Pritisak se isplatio u 56. minuti kada sudija Topuzović dosudio penal za Čelik zbog igranja rukom jednog igrača Sarajeva. Siguran sa bijele tacke za 1:1 bio je Durmiš.

Susret je nakon pet minuta sudijske nadoknade vremena završen neriješeno 1:1.

Zatim su uslijedili penali. Ikić šutira za goste 1:2, Durmiš za Čelik 2:2, Ćataković za Sarajevo 2:3, Žuna za domaće pogađa za 3:3. Ahmetović 3:4, Vardo 4:4, Mustafić za goste golman brani ostaje 4:4. Sivac za Čelik 5:4,  Trako za goste 5:5 te Isaković za domaće 6:5. (M. P.)