Remi “Zmajeva” u Podgorici

Nogometne reprezentacije Crne Gore i Bosne i Hercegovine podjelile su bodove večeras u Podgorici odigravši 1:1 u okviru trećeg kola Lige nacija.

Na otvaranju utakmice imali smo odličnu priliku. U šestoj minuti iz kornera loptu je ubacio Pjanić, najviše je skočio Hadžikadunić i šutirao glavom, a ovaj pokušaj ispod prečke vadi Mijatović. Na isteku pola sata igre domaćini su zaprijetili. Ubačenu loptu iz kornera glavom zahvata kapiten Tomašević, ali njegov pokušaj odlazi pored gola. Iz dobre prilike u 35. minuti šutirao je Mugoša, ali pored gola. 41. minuta donosi dosta sreće za našu selekciju. Odličan solo prodor Jovovića po lijevoj strani koji je šutirao iskosa, ali je prečka bila saveznik Šehića. Do kraja prvog poluvremena domaćini su imali još jedan pokušaj, ali su bili neprecizni tako da su igrači otišli na odmor rezultatom 0:0. Početak drugog poluvremena počeo je oprezno sa obje strane. Kao što je to bio slučaj u prvom poluvremenu prijetili smo iz prekida. U 58. minuti Pjanić ubacuje iz kornera, ali Menalo šutira pravo u golumana domaćih. Samo tri minute kasnije radost za našu selekciju. Po desnoj strani dobro je prošao Sušić, kapiten domaći Tomašević nespretno reaguje, a lakši dio posla ostao je Menalu koji sa nekoliko metara sam matira Mijatovića za 0:1. Selekcija Crne Gore pokušala je u 75. minuti. Nakon slobodnog udarca kapiten Tomašević još jednom prijeti, ali Šehić dobro brani. Poravnanje rezultata vidjeli smo u 78. minuti. Nakon jedne izgubljene lopte na sredini terena naše selekcije, uslijedio je kontranapad domaćih, a gol postiže Marušić uz pomoć Ahmedhodžića kojeg je lopta pogodila i prevarila Šehića. U 84. minuti mogli su domaćini do potpunog preokreta. Još jedna kontra Crne Gore, loptu je ponovo uzeo Marušić koji šutira s lijeve strane, a lopta odlazi malo pored lijeve stative našeg gola. Do kraja utakmice nije bilo previše uzbuđenja pa je utakmica završila 1:1. U utorak naša selekcija dočekuje Finsku. (Ne.G.)