Pobjede zeničkih rukometaša u 21. kolu

U 21. kolu Prve rukometne lige Federacije BIH-grupa Sjever oba zenička ligaša zabilježila su pobjede.

U prvom meču Čelik junior bio je bolji od Bosne TS iz Tešnja sa 32:28. Poluvrijeme je bilo 14:9 za juniore. Domaći rukometaši imali su prednost tokom cijelog susreta i pobjeda ni jednog trenutak nije došla u pitanje. Kod Čelik juniora najefikasniji su bili Anes Suljić sa 10, te Jasmin Omerović i Malik Delić po 6 golova. I stariji prvoligaš Čelik utakmicu 21. kola igrao je na domaćem parketu nakon što su zamjenili domaćinstvo sa ekipom Travnika. Ubjedljivu pobjedu u ovom komšijskom susretu ostvarila je ekipa zeničkog Čelika rezultatom 47:32. Poluvrijeme 23:13 za Čelik. Trener domaćih Ljubomir Filipović u posljednjih 15 minuta susreta na parket je poslao 4 juniora ali gosti nisu uspjeli ugroziti pobjedu Čelika. Kod crno-crvenih najefikasniji bili su Dragičević sa 10 pogodaka, Rujanac je upisao 7, a Kubat 6 golova. Ovom pobjedom Čelik je zadržao vodeću poziciju na tabeli sa 16 pobjeda i sa 34 poena. Čelik junior je četvrti sa 13 pobjeda i sa 27 bodova. U narednom 22. kolu Čelik će ugostiti ekipu Donjeg Vakufa dok Čelik junior igra u gostima sa ekipom Rudara u Banovićima.(M.P.)