Posljednji vikend u februaru veoma uspješan za takmičare KBV Isak

Posljednji vikend u mjesecu februaru bio je veoma uspješan za članove Kluba borilačkih vještima Isak iz Zenice.

Na Senshi turniru u  bugarskoj Varni, bh državu predstavljao je jedan od najboljih boraca Ahmed Krnjić. Krnjić za protivnika je imao Uku Jurjendala, bivšeg svjetskog prvaka u Tajlandskom boksu. Bio je ovo jedan od najtežih  mečeva u karijeri  za našeg borca. U prvoj rundi Krnjić je doživio nokdaun. Krnjić se zahvaljujući odličnoj fizičkoj pripremljenosti u naredne dvije runde vratio u meč. U ekstra rundi naš borac je rutinski priveo borbu kraju i zabilježio pobjedu. Naredni nastup ga očekuje na manifestaciji Senshi, koja će se održati u Njemačkoj krajem aprila.

Ekipa Isaka nastupila je na “Kickboxing Grand prix BiH 2022” koje je održano u Sarajevu a na kojem je učestovovalo 12 zemalja i preko 600 takmičara. Ahmed Đananović plasirao se u finale državnog prvenstva u boxu do 80kg. Ervin Alajbegović u kategoriji -51 kg, i Bakir Baručija u kategoriji  -67 kg, osvojili su zaltne medalje. Allem Merdan  -63.5kg izborio je 2 mjesto, dok su bronzane medalje osvojili Naser Pipic  +91kg i Sami Beganović -37kg. Klub borilačkih vještina Isak iz Zenice 19. marta će biti domaćin Državnog prvenstva u disciplini K-1. (M.P.)