Težak domaći poraz Čelika od Proma

U posljednjem ovogodišnjem nastupu košarkaši Čelika doživjeli su deveti prvenstveni poraz.

Na domaćem parketu poraženi su od Proma iz Donjeg Vakufa sa 67:107. Poluvrijeme je bilo 41:45 za goste. Prva četvrtina je završena  rezultatom 13:23 za goste. U drugoj četvrtini Čelik je odigrao bolje. Uspjeli su se  vratiti u utakmicu i smanjiti prednost gostiju. Na poluvrijeme se otišlo pri rezultatu 41:45 za Promo. U trećoj četvrtini mlada i neiskusna ekipa zeničkog ligaša nije imala više snage ni znanja da se suprostavi iskusnijim gostima. Na isteku 30 minuta Promo ima prednost od 27 poena. Na semaforu je bilo 49:73. Posljednjih deset minuta proteklo je ponovo u znaku gostiju. Uspjeli su potvrditi pobjedu za konačnih 67:107. U ekipi Proma najefikasniji su bili Ilić sa 31 poenom, dok je Dylan Carl upisao 21 poen. U redovima Čelika Bajramović je ubacio 14, a Čerkezović je dodao 13 poena. Bio je ovo deveti poraz Čelika sa kojim su ostali na začelju tabele sa omjerom od 1 pobjede, 9 poraza i sa 11 bodova. Slijedi kraća pauza od desetak dana do utakmice 12. kola u kojoj Čelik gostuje u Tuzli kod ekipe Slobode.(M.P.)