Košarkašice Čelika u neizvjesnoj završnici minimalno poražene od Play off-a

Košarkašice Čelika poražene su u derbi susretu 10. kola prvenstva BIH od Play offa sa 78:79.

U veoma zanimljivoj košarkaškoj predstavi gošće iz Sarajeva slavile su poenom razlike i tako zadržale vrh tabele. Prva četvrtina protekla je u izjednačenoj igri. U finišu gošće bježe na plus 5 poena za 14:19. Domaće košarkašice drugu četvrtinu su otvorile serijom od 9:0 za 23:19. Ipak na odmor se otišlo sa 35:36 za Play off. U nastvaku izabranice trenera Armela Mujakovića imaju odličnu seriju i prednost od 51:40. Na kraju treće dionice bilo je 61:47 za Čelik. Sredinom posljednje četvrtine gošće uspjevaju preokrenuti rezultat u svoju korist za 65:66. U veoma zanimljivoj završnici pobjedu za gošće iz slobodnih bacanja donosi Alispahić za konačnih 78:79. Najefikasnije u ekipi Čelika bile su kapiten Ajla Selimović sa 18, Adna Omerdić i Almedina Ahmić po 17 koševa. U ekipi Play Off najbolja je bila Nikolina Džebo sa 27 koševa dok je Azra Nikšić  upisala 17 poena. Košarkašicama Čelika ovo je treći poraz u prvenstvu uz šest pobjeda. Trenutno su treće na tabeli sa 15 bodova. U narednom 11. kolu, koje je ujedno i posljednje kolo u polusezoni, košarkašice Čelika su slobodne.(M.P.)