Neimari pobjedom protiv Željezničara preuzeli vrh tabele

Zenički Neimari slavili su u okviru derbi susreta 6. kola Prve futsal lige Federacije BIH.

U odličnoj atmosferi pred domaćim gledaocima sa 7:2 slavili su protiv Željezničara iz Sarajeva. Ovom pobjedom zenički tim se vratio na prvo mjesto na tabeli u grupi 1. Uz veliku podršku sa tribina ekipa trenera Mirka Čampare upisala je 7 golova. U prvom dijelu susreta za domaće su pogađali: Šišić u 7 minuti, Ramić za 2:0 u 10 minuti, i Bajrić za 3:0 pet minuta kasnije. U drugom poluvremenu gosti su se prvi radovali. Na 3:1 smanjio je Bilić u 21 minuti. Zatagić je povisio na 4:1 u 28 minuti susreta. Na 4:2 smanjio je Salčin. Do kraja susreta domaći su u mrežu gostiju pogodili još tri puta. Strijelci su bili Bajrić, Baručija i Zatagić.

Nakon 6. kola Neimari su prvi na tabeli sa 15 bodova. Drugi je Željezničar sa istim brojem bodova ali lošijim međusobnim skorom. U narednom 7. kolu Neimari gostuju kod ekipe DiaBiH NA Ilidži. Derbi susret Neimari-Željezničar pokvario je događaj po završetku utakmice. Igrači gostujućeg tima napadnuti su od nepoznatih osoba prilikom ulaska u autobus, uoči povratka u Sarajevo. Tom prilikom povrijeđeno je nekoliko igrača gostujućeg tima. (M.P.)