Košarkašice Čelika upisale drugu uzastopnu prvenstvenu pobjedu

Za razliku od svojih kolega koji još nisu okusili slast pobjede, košarkašice Čelika tokom vikenda upisale su drugu prvenstvenu pobjedu u društvu najboljih.

Na domaćem parketu slavile su protiv Lavova iz Brčkog sa 75:59. Prvu četvrtinu bolje su otvorile gošće za 17:22. Košarkašice Čelika prvu prednost upisale su u 13. minuti kod rezultata 24:23. Na poluvrijeme se otišlo sa 40:36. Zeničanke su sredinom treće četvrtine stigle i do plus 21 poen. Bilo je 60:39. Treća dionica završena je sa 61:50, a utakmica je završena sa 75:59 za Čelik. Najefikasnije u domaćoj ekipe bile su Adna Omerdić sa 20 poena, Ajla Selimović  je dodala 18 koševa i 10 skokova, Dalila Bilić 14, Arduana Delić 11 poena. Kod Lavova najefikasnije su bile Mirena Halilović sa15, Ines Babić sa 13 i Jelena Lazarević sa 10 poena. U narednom 4. kolu košarkašice Čelika gostuju ekipi Jedinstvo iz Tuzle.(M.P.)