Osamnaesta ovosezonska pobjeda RK Čelika u utakmici sa RK Bosnom TS

Osamnaesta ovosezonska pobjeda RK Čelik u utakmici sa RK Bosnom TS- U Zenici, u 21. kolu Prve lige FBiH, domaći RK Čelik je odnio pobjedu nad gostujućom ekipom iz Tešnja, RK Bosnom, rezultatom 31:27.

RK Čelik – RK Bosna (Tešanj) 31:27 (14:11)

Pobjeda na krilima Slavena Šijakovića (postigao 9 golova)

Kod RK Bosne najbolji Kastroit Gashi (sa 6 golova)

Utakmica 21. kola Prve lige Federacije BiH RK Čelik – RK Bosna (Tešanj). Igrano u Gradskoj areni Zenica, bez prisustva publike. Rezultat: 31:27 (poluvrijeme 14:11) za Čelik. Sudije: Smajlović – Kalabušić (Sarajevo). Delegat: Stanislav Vujić (Visoko). Sedmerci: RK Čelik 3(3), Bosna 3 (2). Isključenja: Čelik 4 minute, Bosna 12 minuta.

RK ČELIK: Mirsad Čelenka (2), Faris Mrako (4), Jasmin Omerović (1), Ante Dragičević (5), Adi Mešinović, Slaven Šijaković (9), Mario Filipović (1), Edin Gušić (4), Dženan Hodžić (9 odbrana), Harun Alihodžić (1), Mensur Hadžić, Adi Delalić (5 odbrana), Samir Korjenić (4). Trener-igrač: Slaven Šijaković.

RK BOSNA: Amir Došić (3), Amar Kobilica (5), Zlatko Isaković (4), Dženan Okić (4), Nikola Sauka (4), Jasmin Beganović (11 odbrana), Anes Halilović, Almin Hrvić, Sabir Omahić, Tarik Karapandžić, Ahmed Jašić, Ajdin Gashi (1), Sejfo Kašibović, Kastroit Gashi (6), Ajdin Sarčević. Trener: Srebrenko Marković.

U Zenici, u 21. kolu Prve lige Federacije BiH dobra i interesantna, fer-plej utakmica u kojoj je RK Čelik, na krilima igrača-trenera Slavena Šijakovića (postigao 9 golova), zasluženo slavio novu, osamnaestu pobjedu iz 21 utakmice aktuelne prvenstvene sezone.

Mada je sam početak utakmice pripao gostima koji su poveli, pobjeda bolje ekipe – RK Čelika nijednog trenutka nije došla u pitanje. Već nakon šest-sedam minuta igre RK Čelik je preuzeo igru i diktirao tempo do kraja utakmice. Tako je prvo poluvrijeme završeno sa tri gola razlike (14:11 za Čelik), a na kraju utakmice rezultat je bio četiri gola razlike za domaćine (31:27).

Utakmica u znaku Slavena Šijakovića

Utakmica je protekla u znaku Slavena Šijakovića, kao stratega igre ali istovremeno i trenera koji je i igrao svih 60 minuta, organizujući igru svog tima i povlačeći konce kao trener.

I pored grešaka i u odbrani i u napadu, Šijakovićev doprinos pobjedi nad solidnom ekipom Bosne iz Tešnja je daleko najveći. Postigao je 9 golova i imao više asistencija.

Doprinos pobjedi Čelika dali i Dragičević, Mrako, Gušić i Korjenić

Pored njega, važan doprinos pobjedi Čelika su dali i mladi Ante Dragičević (sa 5 postignutih golova), mada je imao čak 5 zicera i izgubljenih lopti, koliko je imao i uvijek veoma borbeni Faris Mrako na početku utakmice (ipak postigao 4 važna gola). Edin Gušić je, i pored povrede, bio standardno dobar (dao je 4 gola), te Samir Korjenić sa 4 zgoditka (a isto toliko i promašaja).

Evo i nekoliko fotografija sa utakmice:

Golmani Čelika su bili solidni: Dženan Hodžić je imao 9 a Adi Delalić 5 odbrana, ali sa mnogo manjom minutažom.

U ovoj utakmici nije nastupio kapiten Čelika Mirza Dervenčić zbog kazne, te Edvin Begović i Danijel Jurić zbog bolesti, kao ni Adnan Sumbuljević, radi ispita na Fakultetu.

Najbolji igrač u prethodnoj utakmici protiv Sane, Adi Mešinović je igrao pod povredom, kao i Edin Gušić.

U ekipi RK Bosne istakao se golman Beganović
U ekipi RK Bosne, koja ima nekoliko kvalitetnih igrača, istakla su se tri bivša Čelikova igrača: golman Jasmin Beganović, te Omar Kobilica i Zlatko Isaković.

Beganović je zabilježio 12 odbrana, Kobilica postigao 5, a Isaković 4 gola. Ipak, najbolji grač gostujuće ekipe je bio Kastroid Gashi, sa 6 postignutih golova.

U NAREDNOJ UTAKMICI U SUBOTU, U 22. KOLU PRVE LIGE FBiH RK ČELIK IGRA U CAZINU, PROTIV RK KRAJINE.