Hana Cogo osvojila treće mjesto i bronzanu medalju na 16. Federalnom karate prvenstvu

Dobar nastup na 16. Federalnom karate prvenstvu za djecu od 8 do 13 godina imao je i karate klub “Perfekt” iz Zenice.

Najbolji rezultat ostvarila je Hana Cogo koja je osvojila treće mjesto i bronzanu medalju u kategoriji borbe djevojčice 10 godina do 34 kg.

U veoma jakoj konkurenciji solidne rezultate ostvarili su i Mejrem Bošnjak, Zejneb Efendić, Rania Tatarević, Lamija Kalabić i Ali Zlotrg. U ukupnom plasmanu “Perfekt” je zauzeo 49. mjesto od 65 klubova.

U klubu su već počeli pripreme za nastup na Državnom karate prvenstvu koje će se održati 3. aprila. Za 28. mart, planirano je održavanje Prvog kola Lige ZDK-a u karateu čiji je domaćin Karate klub “Perfekt”. (M. P.)