Košarkaši “Čelika” savladali ekipu “Širokog” rezultatom 99:94

Košarkaši “Čelika” ostvarili su još jednu vrijednu pobjedu. Nakon trijumfa nad “Sparsima” u prvom kolu drugog dijela prvenstva pobijedili su “Široki” sa 99:94.

Bila je ovo kvalitetna košarkaška predstava u kojoj je jedino nedostajala publika. “Čelik” je do pobjede stigao u dramatičnoj završnici, a u regularnom dijelu bio je 89:89. Prva četvrtina završena je neriješeno 19:19, a na odmoru je bilo 37:51 za “Široki”. U trećoj četvrtini domaći su zaigrali odlično, a u 26.minuti Podojak  je smanjio na 58:62. Treća četvrtina završena je sa 68:74 za “Široki”, a za tri minuta igre u posljednjoj četvrtini zenički ligaš je poenima Ćurevca izjednačio na 74:74. Sredinom posljednje četvrtine “Široki” ponovo ima prednost od 74:83, a u finišu susreta Dedić je ubacio za minus dva, pa je bilo 86:88. Božović je dodao iz slobodnog bacanja za 87:88 a Delalić pogodio za 89:89 i odveo svoj tim u produžetke.

U produžetku “Čelik” je bolji za konačnih 99:94.

Ko gostiju Buljević je upisao 19, Zubac 15 poena, a Mandić 14 koševa. Kod “Čelika” Božović je susret završio sa 21 poenom i 15 skokova, Dedić dodao je 18, dok je  Delalić pogodio 15 poena.

“Čelik” je nakon pobjede protiv “Širokog”  na omjeru od sedam pobjeda i šest poraza i sa 20 poena.

U narednom 15. kolu “Čelik” je slobodan, a nakon toga ugostit će “Promo” iz Donjeg Vakufa. (M. P.)