Dugogodišnja saradnja Druge gimnazije u Zenici i prijatelja iz Turske

JU Druga gimnazija u Zenici danas je svečano obilježila uspješan završetak projekta “Nabavka školskog namještaja”.

“Veoma smo sretni što imamo priliku s vama podijeliti radost zbog uspješno realiziranog 29 hiljada KM vrijednog projekta „Nabavka školskog namještaja” u okviru kojeg smo od naših prijatelja iz Turske primili donaciju u vidu 150 stolova i 300 stolica, te 20 fotelja i 9 katedri za opremanje naše škole, te stvaranje boljih uslova za rad naših nastavnika i učenje naših učenika”, kazao je u svom obraćanju direktor Škole mr. Sumedin Arnaut”
Ovu svečanost svojim prisustvom je uveličao ministar za obrazovanje, nauku,  kulturu i sport ZDK prof. dr. Spahija Kozlić koji je sa direktorom Arnautom uručio zahvalnice predstavnicima Komande Turske vojne misije EUFOR-a u BiH i Komandi Turske LOT kuće EUFOR-a u Zenici koji su zaslužni za uspješnu realizaciju ovog projekta.