Rukomet: Oba zenička ligaša ostvarili pobjede

Uspješan vikend imali su zenički ligaši u Prvoj rukometnoj ligi Federacije BiH za rukometaše.

Oba su ostvarila pobjede, a u okviru desetog kola Čelik Junior je pobjedio Žepče sa 33:25, na poluvremenu je bilo 15:10 za juniore. Kod Čelik Juniora najefikasniji su bili Faris Telalović i Edhem Grabus po sedam golova, a kod Žepča najefikasniji su bili Tomislav Jukić i Josip Nakić po 10 golova.

Bila je ovo sedma prvenstvena pobjeda izabranika trenera Vlaimira Zeljke, a u narednom 11. kolu ŠR Čelik Junior gostuje kod RK Jajce.

Ekipa Čelika vratila se iz Tešnja sa punim plijenom, gdje su pobjedili Bosnu TS sa 45:34, na poluvremenu je bilo 19:17 za Čelik. Prvo ime susreta bio je Čelikovac Ante Dragičević sa 13 golova, Begagić je upisao devet, a Šijaković osam pogodaka, a za tim Seldina Rizvanovića ovo je deveta pobjeda u prvenstvu.

U subotu, 7. decembra, RK Čelik u Gradskoj areni igra svoje posljednje ovosezonsko kolo protiv ekipe RK Krajine iz Cazina. (M. P.)