Odbojkašice “Željezare” upisale šestu uzastopnu pobjedu

Koronavirus poremetio je većinu ligaških takmičenja u našoj zemlji. Ni odbojka nije ostala pošteđena otkazivanja utakmica, pa je tako susret 7. kola Super lige za odbojkašice Čelik-R-Gradina Herceg otkazan.

Priliku za prvu prvenstvenu pobjedu odbojakšice Čelik-R tražit će u narednom kolu na gostovanju kod Napretka, a prvu gostujuću pobjedu ostvario je Blok-Out kod Breze 1934. Izabranici Harisa Hasanica pobijedili su sa 3:2 u setovima, po setovima je  bilo 20:25, 25:16, 25:15, 22:25 i 11:15.

Blok Out je trenutno peti sa omjerom 2:5 u pobjedama i sa četiri boda, a u narednom kolu Zeničani su slobodni.

Seriju pobjeda u ovogodišnjem prvenstvu u Federalnoj ligi, nastavile su odbojkašice Željezare Zenica, te su šestu uzastopnu pobjedu upisale u Mostaru kod Studenta. Bilo je 3:0, a prvi set bio je neizvjestan kod rezultata 25:27. U drugom odlična igra Zeničanki za 8:25, pa su odbojkašice Željezare pobjedu potvrdile u trećem setu kod 16:25.

Zeničanke su prve na tabeli sa omjerom 6:0 u pobjedama i sa 18 poena, a u narednom 7. kolu ugostit će ekipu Tešnja. (M. P.)