Košarka: Čelik se trijumfom vratio na pobjednički kolosijek

Košarkaši Čelika vratili su se večeras u pobjednički kolosijek. U okviru 10. kola A1 lige pobjedili su ekipu Gračanice sa 73:66. Nakon raskida sa trenerom Armelom Mujakovićem ekipu su predvodili Avdibegović – Stojanović.

Susret je protekao u izjednačenoj igri oba tima. Tek u finišu, domaći košarkaši napravili su osjetniju razliku. Prva četvrtina završena je sa 16:13. Na odmor domaći su otišli sa pet poena razlike. Bilo je 36:31. Treću četvrtinu gosti su riješili u svoju korist sa minimalnih 54:55. Nakon 63:62, Čelik pravi seriju od 5:0 za 68:62. Na kraju je bilo konačnih 73:66.

Kod Čelika najraspoloženiji bio je Ranko Križanović sa 26 poena i 11 skokova, dok je Armin Avdibegović dodao 18. Kod gostiju Amsal Delalić upisao je 18 poena. Adnan Ćosić je upisao double-double od 13 poena i 10 skokova.

Nakon 10. kola Čelik je zadržao drugu poziciju na tabeli sa omjerom 7:3 i sa 17 poena. U narednom 11. kolu Čelik gostuje u Brčkom. (Mirsad Pripoljac)