Nastavak sjajnih rezultata teniskog kluba AS iz Zenice

Tenis klub AS iz Zenice proteklog vikenda nastavio je sa serijom odličnih rezultata. Proteklog vikenda na turniru u Doboju u kategoriji do 14 godina, osvojili su jedno prvo i jedno drugo mjesto.

U konkurenciji djevojčica Emina Čabro je osvojila titulu pobjednice. U finalu je pobjedila Amnu Smajić iz Tuzle sa rezultatom 2:0 u setovima. U konkurenciji dječaka Adnan Vojvodić je osvojio 2.mjesto. U finalu je od njega bio bolji Danis Mijatović također iz Tuzle.

Mlade zeničke teniske nade nastavile su sa trenažnim procesom. Naredni turnir u kategoriji do 14 godina na kojem će nastupiti biće “Poli cup” u oragnizaciji tenis kluba Čelik, koji će se održati 31. augusta i 1. septembra.

Asja Salkanović, također članica tenis kluba AS, nastupit će na Međunarodnom turniru iz kalendara tenis evrope Barcelona u kategoriji do 16 godina, a koji se igra od 19. do 25. augusta u Sarajevu. Na ovom turniru igrat će još jedna Zeničanka, Sarah Ibrahimagić.