Poraz nogometaša Čelika

Nogometaši Čelika su u okviru 31. kola Premijer nogometne lige ugostili aktuelnog šampiona Zrinjski.

Trener Arslan Cihat utakmicu je počeo u sastavu: Pavlović, Hodžić, Čubara, Vrhovac, Livaja, Dedić, Dilaver, Okić, Grahovac, Pecelj i Jamak.

U prvih 45. minuta oko 1.000 gledalaca nije vidjelo mnogo uzbuđenja na Bilinom polju. Domaći su zaprijetili u drugoj minuti preko Dilavera. Gosti su uzvratili u petoj minuti. Marković se našao u idealnoj prilici, ipak, mreža je ostala netaknuta. Do kraja prvog dijela Zrinjski je mogao u 28. minuti da zatrese mrežu Pavlovića. Stanić je odlično centrirao sa lijeve strane, Kadušić je dobar u skoku međutim, sa par metara šutira glavom pored desne stative. Od aktuelnog šampiona, ali i od nogometaša Čelika očekivalo se više u prvih 45 minuta od 0:0.

Čelik je u drugom dijelu odigrao loše. Nakon postignutog autogola Čubare u 61. minuti gosti su u potpunosti kontrolisali igru.

Bio je ovo prvi poraz Čelika na Bilinom polju u proljetnom dijelu sezone. U narednom 32. kolu Čelik gostuje kod Željezničara. (M. Pripoljac)